Home / Action / İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West

İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West

İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West
  • Updated
  • Requirements Android 4.4
  • Genre Action
  • Google Play
[posts_like_dislike]
  • Votes: 0
  • Comments: 0
Rate this post
Popularity 28.37% 28.37%
Download

İşte PlayStation 5 Horizon, Forbidden, West,

 

İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West
İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West

Oyun dünyası tarafından merakla beklenen oyunlardan birisi olmamasına karşın, 2017 yılında çıkışını yapan Horizon Zero Dawn, o devir yıla damga vuran oyunlardan biri olmayı başarmıştı. Oyunun geçtiği dünya ve atmosferi, oynanış ve grafikleri ile sunduğu öykü, Horizon’ın PlayStation platformunun en pahalı üretimlerinden biri haline gelmesini sağlamıştı. Oyunun tahminen de tek eksiği, birden fazla Sony imalinin Türkçe altyazı ya da dublaj ile gelmesine alışık olduğumuzdan dolayı, oyunda Türkçe lisan dayanağının olmamasıydı. Horizon Forbidden West’te ise bu eksik de giderilmiş durumda. Bu sefer oyun Türkçe altyazı takviyesi ile karşımızda. Birinci oyunu oynamayanlar yahut oynamayı düşünmeyenler için üretimciler oyunun girişine birinci oyunun kısa bir öyküsünü eklemeyi de ihmal etmemişler.

Oyuna başladığınızda birinci oyunun öyküsünün kısa bir özetini izliyorsunuz ve sonrasında Aloy’un macerasına kaldığınız yerden, aslında yaklaşık 6 ay sonrasından, devam ediyorsunuz. Zero Dawn’da öyküyü biraz eksik olarak tamamlıyorduk. İki oyunun da kıssasına girmeyeceğim, lakin Forbidden West’te Zero Dawn’daki eksik noktalar tamamlanıyor ve öykü nihayete varıyor.

İşte PlayStation 5 almak için bir neden daha! Horizon Forbidden West

Forbidden West’in Zero Dawn’dan ayrıldığı en değerli noktalardan biri de elbet öykü anlatımı. Birinci oyunda içinde bulunduğumuz dünyanın kıssasını tam olarak anlamak için bulduğumuz notları okumamız gerekiyordu, Forbidden West’te ise öykü sinematiklerin için yedirilmiş, natürel yeniden okuma yapmak isteyenler için etrafta datapointler de mevcut, lakin bunlar birinci oyundaki kadar kritik değil.

Oyundaki bir öbür kıymetli gelişim ise yan misyonlarda yaşanmış durumda. Açıkçası birinci oyundaki yan misyonlar de sıkıcı değildi, lakin genelde kısa vazifelerden oluşuyordu. Forbidden West’te ise The Witcher 3 biçiminde, hayli uzun yan misyonlarla karşı karşıyayız ve bu durum açık dünya oyununu daha da ilgi alımlı bir hale getirmiş.

Oyunun temel mekanikleri ise birinci oyuna paralel olarak, geliştirilmiş halde devam ediyor. Tekrar etraftaki robotları avlıyor, onları binek olarak kullanıyor, hem robotlarla hem de beşerlerle savaşıyoruz. Alışılmış yay kullanımına yeni işlevler eklenmiş ve PlayStation 5’in en kıymetli noktalarından biri olan DualSense gamepadin nimetlerinden de sonuna kadar yararlanılmış. Yay kullanımındaki zorluk hissi, titreşim yoğunluğu, hepsi muazzam. Aloy her ne kadar genelde yayı ile düşmanlarını alt etse de, üretimciler yakın dövüş mekaniklerini de elden geçirmeyi ihmal etmemiş ve yeni kombolar eklemişler.

APK DOWNLOAD  Brawl Stars MOD Menu Apk v43.229 Unlimited Gems/Money

Dağ, taş, bayırın ağır olduğu bir dünyada tırmanma mekanikleri ise elbette olmazsa olmaz. Aloy birinci oyunda da tırmanabiliyordu, lakin bu oyunda bu özelliği çok daha doğal ve işe fayda bir hal kazanmış. Etrafta olağan gözle göremediğimiz şeyleri görmemizi sağlayan Focus aygıtına ise yeni bir özellik getirilmiş ve bu yeni özellik sayesinde etrafınızı tarayarak, etkileşime girebileceğiniz objeleri ya da tırmanabileceğiniz yerleri görmeniz kolaylaştırılmış.

Oyun PS5’in hakkını ise sonuna kadar veriyor. Forbidden West bizlere gerçek bir yeni kuşak oyun oynuyormuşuz hissini sonuna kadar yaşatmayı başarıyor. Etraf grafikleri, kaplamalar ve parçacık efektleri ile PS5’in grafik gücünü hakkıyla kullanıyor, dahası karşımızdaki manzaraya karşın PS5’te rastgele bir zorlanma emaresi olmaması ve süratli seyahatlerdeki kısa yükleme mühletleri de gelecekteki üretimlerin grafikleri için daha da heyecanlanmamızı sağlıyor. Birinci oyundaki tabiat hoşluklarının yanına bu üretimde sualtı tabiatı da eklenmiş. Vakit zaman Aloy ile kendinizi içinde bulunduğunuz tabiatın eşsiz hoşluklarına kaptırmanız işten bile değil.

Horizon Forbidden West birinci oyunda eksik kalan noktaları tamamlayarak çok daha bütünsel bir tecrübe sunmayı başarıyor. Açık dünyalı bir imal olmasına rağmen, sizi sıkmayacak bir formda saatlerce sürecek bir tecrübe vadeden imal, öyküsüyle de merak uyandırarak sonuna kadar ilginizin kaybolmamasını sağlıyor. Bu sefer yılın beklenen oyunlarından biri olmasına rağmen, Horizon Forbidden West ile bir kere daha yıla damga vuracağa benziyor.

Puan: 92

Spel apk Download
apk indir 

Computer & GSM

APK INDIR  
APK ADRIOD INDIR 
Spel apk Download
APK indir 

Rate this post
İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West
Download  İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West 
Download

All Version

College Life APK 2023 MOD Free Upgrade Currency
College Life 2.1.1v1 Mod
January 23, 2023

Mod info:

Free Upgrade/Currency
Resident Evil 4
1.01.01 Apk
October 25, 2022
GTA 5 Mobile Mod APK No Verification, Unlimited money
GTA 5 Mobile 1.3 Mod
June 13, 2022

Mod info:

No Verification, Unlimited money
İşte PlayStation 5 Horizon Forbidden West
Apk
November 27, 2022
All Versions

No Comments

Comment on
There are no comments yet, but you can be the one to add the very first comment!

Comments